אושר המיזוג בין חברת אחים דוניץ לחברת אלעד מגורים

האסיפה הכללית של בעלי המניות של חברת אחים דוניץ אישרה את רכישת השליטה בחברת אלעד מגורים שבשליטת קרן 2JTLV – כך דיווחה החברה לרשות ני”ע. קרן 2JTLV מחזיקה בכ-90% מהון המניות של אלעד מגורים ומנכ”ל אלעד מגורים –רונן יפו, מחזיק ביתרה (“הבעלים”). העסקה תבוצע על דרך של החלפת מניות ביחס של 35.5%-64.5% (לזכות דוניץ), כאשר מחיר העסקה הוערך ב- 666 מיליון ש”ח. מוקדם יותר השבוע דיווחה החברה על קבלת אישור רשות התחרות לעסקה.

במסגרת העסקה, בתמורה למלוא ההחזקות באלעד מגורים, תקצה דוניץ לבעלים 2,760,670 מניות, אשר יחולקו ביניהם בהתאם ליחס החזקותיהם באלעד מגורים. לאחר השלמת המיזוג תהפוך אלעד מגורים לחברה בת של אחים דוניץ, וקרן 2JTLV , אחת מבעלי השליטה בחברה כיום (במשותף עם נסים אחיעזרא ויעקב דוניץ) , תגדיל החזקותיה בדוניץ לכ -% 50.1  מזכויות ההצבעה בחברה.

כעת, לאחר אישור האסיפה הכללית, השלמת העסקה כפופה לקיומם של תנאים מתלים וביניהם: אישור דירקטוריון אלעד מגורים להעברת המניות לדוניץ; קבלת אישור הבורסה לניירות ערך בתל אביב לרישום המניות המוקצות למסחר; אישורים נוספים מאת גופים רגולטוריים, ואישורים מצדדי ג’, לרבות גופים מממנים.

לדברי נסים אחיעזרא, מנכ”ל חברת אחים דוניץ: “המיזוג ייצור חברת נדל”ן עם שווי שוק מאד גבוה, שיעמוד להערכתי על קרוב לכ-2 מיליארד שקל. אנחנו מקווים ומאמינים שהחברה תמשיך להתפתח ושהיקפי הפעילות והשווי שלה ימשיכו לעלות. לחברה הממוזגת תהיה פעילות משמעותית הכוללת למעלה מ-6,000 יח”ד בשלבים שונים, בדגש על אזורי הביקוש החמים ביותר. על הפרק עומדת האפשרות לעשות שימוש בזרוע הביצוע של אחים דוניץ לבניית הפרויקטים של אלעד מגורים, שעד היום בוצעו באמצעות קבלני משנה, והדבר יביא לחיסכון משמעותי בהוצאות התפעוליות. אני צופה שבשלוש השנים הקרובות יתקבלו היתרי בנייה לכ-1,500 יח”ד. העובדה כי לחברה יש פרויקטים בשלים עם כמות יח”ד גבוהה לקראת היתר מהווה יתרון משמעותי במציאות שבה הדרך מייזום פרויקט של התחדשות עירונית ועד קבלת היתר לוקחת שנים ארוכות”.

עם השלמת המיזוג ייכנסו לתוקף מספר מינויים של נושאי משרה בכירים: מנכ”ל דוניץ כיום נסים אחיעזרא ימונה ליו”ר החברה במקום יעקב דוניץ שימשיך לכהן כדירקטור פעיל, ולתפקיד המנכ”ל יתמנה רונן יפו; שלמה גוטמן, אריאל רוטר ועמיר בירם, הנמנים על בעלי השליטה בחברה ובעלי השליטה באלעד מגורים, יתמנו לדירקטורים בדוניץ.

חברת אחים דוניץ היא חברה ציבורית הפעילה מזה למעלה מ-50 שנה ונסחרת בבורסה לני”ע של תל אביב. החברה היא מהחלוצות בתחום ההתחדשות העירונית, עם 5 פרויקטים באזורי ביקוש מובהקים הנמצאים בשלבים שונים: פרויקט בינוי פינוי ענק בקריית האמנים בראשון לציון הכולל פינוי של 276 דירות ובניית כ-1400 דירות ב-14 מגדלים בני 25-35 קומות שבנייתו נמצאת בעיצומה, וארבעה פרויקטים נוספים הנמצאים בשלבי תכנון שונים: פרויקט בדרך השלום בתל אביב, הגובל ממערב בגן וולפסון וממזרח בגבעתיים. המתחם משתרע על פני כ-15 דונם ומורכב ממספר בניינים ובהם כ-150 דירות ושטחי מסחר, במקומם תבנה החברה לפחות 450 דירות; שני פרויקטים בגבעתיים: האחד – ברח’ ההסתדרות מול הקניון שעתיד לכלול כ-500 יח”ד והשני – ברחוב המרי צפוי לכלול כ-105 יח”ד; פרויקט במתחם הצעירים ברמת השרון בשכונת נווה מגן הוותיקה, העתיד לכלול כ-480 יח”ד. לחברה פרויקטים נוספים באשדוד בהיקף של כ-350 יח”ד ובגבעת שמואל בהיקף של כ-87 יח”ד.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *