שילוב של גבס וצמנט במערכת שלמה

שימוש במערכות מתקדמות על בסיס גבס מאפשרים הוזלה, זירוז ואף הגדלה בשטח הפנים של הדירה.

מאת אתי מרקוביץ-עשני, מנהלת שיווק אורבונד תעשיות גבס ומוצריו

תחום הבנייה בישראל שמרן ואינו נוטה לחדשנות. הקירות החיצוניים נבנים בעיקר מבלוקים ומבטון – חומרים מוכרים שמלווים אותנו שנים רבות. אולם, הבנייה הקונבנציונלית בבלוקים ובבטון מתקשה, לעיתים, לעמוד בדרישות ובציפיות הנוכחיות והעתידיות מהבניינים בתחום הבידוד התרמי ושמירה על אנרגיה כמו גם במהירות הבנייה והעדר כוח אדם.

הפתרון הוא מערכת בנייה קלה וייחודית, העונה על הדרישות הנוכחיות ולאלה הצפויות בעתיד – מערכת שעם ביצועיה אין החומרים הקונבנציונליים יכולים להתחרות.

חיבור בין גבס לצמנט

דוגמא ליישום בלוחות אקווה פאנל - שילוב של צמנט וגבס

דוגמא ליישום בלוחות אקווה פאנל – שילוב של צמנט וגבס

כזו היא אקווה פאנל של אורבונד מבית KNAUF היא מערכת שלמה. כל הרכיבים מתוכננים כך שתהיה התאמה מלאה ביניהם ומיוצרים בהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר תחת בקרת איכות קפדנית. המערכת כוללת לוחות עשויים צמנט ייחודיים – אקווה פאנל, אביזרים לגימור חיצוני, פרופילים, חומרי בידוד ולוחות גבס של אורבונד, חומרי חיבור ואופציות לגימור פנים וחוץ . במערכת זאת ניתן לבנות בתים שלמים או תוספות של קומות או חדרים.

הנה כמה מיתרונות הבניה במערכת אקווה פאנל:

  • יתרון כלכלי, מהירות הבניה ואיכות הבניה.
  • זמני בנייה קצרים יותר עד לשלב גמר קירות בהשוואה לבנייה בבלוקים. המשמעות היא שהבניין יכול להיות מוכן מוקדם יותר להשכרה או למכירה.
  • סגירה מהירה יותר של מעטפת הבניין מעניקה הגנה מפני מזג האוויר ומאפשרת להתחיל מוקדם יותר את שלבי גימור הפנים.
  • שיפוצים ושינוי ייעוד הבניין נעשים בצורה מהירה ופשוטה.
  • הגדלה של עד 8% בשטח הפנימי השמיש, בהשוואה לבלוקים ולבטון.
  • עומדת בדרישות מוגברות בפני רעידות אדמה.

בשיטה זו אין לצפות לסדיקה מבנית. המוצר עצמו אינו נוטה להתפשט ולהתכווץ הודות להרכב הייחודי שלו. בנוסף, השיטה כוללת מערכות המשלבות רשתות גמישות וגמר ייחודי.

חזיתות קיימות ניתנות להחלפה באקווה פאנל ללא צורך בחיזוק השלד הנושא של הבניין, בזכות המשקל הנמוך. חיפוי מאוחר מאפשר לכלול בידוד תרמי נוסף, או לשפר את האסתטיות באמצעות מראה חדש ורענן. חידוש והתאמה לפונקציונאליות שונה של הבניין נעשים בקלות. פירוק והתקנה מתבצעים במהירות, כולל שינויים בתכנית הקומה או בהגנה מפני אש או רעש.

שימוש במערכת אקווה פאנל בעל יתרונות גם בתחום הקיימות. בידוד תרמי מעולה בקירות דקים יותר באמצעות שילוב חומרי בידוד כדוגמת צמר מינראלי בחתך המחיצה. כמו כן, ירידה של עד 50% בדרישות האנרגיה הראשוניות ועד 30% פחות פליטת CO2 בזמן הייצור, הודות לבנייה רזה ומסת חומרי בנייה קטנה יותר וביצועים סביבתיים טובים יותר כתוצאה משימוש מופחת במשאבי טבע.

השיטה אינה חדשה בעולם וגם לא בישראל. מאות בניינים ברחבי ישראל בחרו בשיטה זו. שביעות הרצון של הדיירים גבוהה מאוד.

המאמר פורסם במגזין השיפוץ, גיליון 22, לצפיה בגיליון המלא – לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *