משרד העבודה והרווחה סגר 51 אתרי בנייה – עד לתיקון הליקויים

משרד העבודה והרווחה סגר 51 אתרי בנייה בצווי בטיחות, ללא הגבלת זמן ועד לתיקון הליקויים במהלך מבצע אכיפה בבטיחות בבנייה שנערך ברחבי הארץ, כך על פי הודעת דובר המשרד.

על פי ההודעה, מינהל הבטיחות בזרוע העבודה במשרד העבודה והרווחה ערך בשבוע החולף מבצע אכיפה נרחב ב- 94 אתרי בנייה ברחבי המדינה, במהלכו פשטו מפקחי העבודה על אתרי בנייה ביישובים אבשלום, ספיר, להב, בית קמה, שובל, גבים, פעמי תש”ז, בית הגדי, אשלים, חצרים, באר שבע, חדרה, עפולה עכו, חיפה, קריית אתא, קריית מוצקין, קריית ים, מגדל העמק, רעננה, מזכרת בתיה, גבעתיים, נתניה, רמת גן, קריית אונו, ראשל”צ, לוד, פ”ת, הרצליה, מודיעין, ירושלים, מבשרת ציון, ובית שמש.
במהלך המבצע סגרו מפקחי מינהל הבטיחות 51 אתרי בנייה בשל ליקויי בטיחות שהתגלו בהם, המהווים 54% מכלל האתרים שנסקרו.

אי מינוי מנהל עבודה

בין הליקויים הבולטים שנמצאו: אי מינוי מנהל עבודה ואי-הודעה על פעולות בנייה, פיגומים לא תקינים, עבודה בגובה ללא אמצעי מיגון מתאימים, ליקויי חשמל, אי-הימצאות מנהל עבודה באתר ועוד.

המבצע הארצי נערך כחלק ממדיניות האכיפה המחמירה שנוקט מינהל הבטיחות בתקופה האחרונה יחד עם סל הכלים שתוגבר משמעותית למפקחי הבטיחות הכולל סגירה של אתרים בצווי בטיחות = עד לתיקון הליקויים באתר הבנייה וללא הגבלת זמן. מפקחי הבטיחות פועלים כל העת בפיקוח ואכיפה על הבטיחות באתרי הבנייה בישראל. תוצאות המבצע מלמדות כי נדרש מאמץ כביר מצד אלה לשיפור מצב הבטיחות בענף בכלל ובאתריהם בפרט.

מבצע האכיפה הנרחב נערך עם פתיחת השליש האחרון של שנת 2019 שעד כה התאפיינה בעלייה במספר הפגיעות הקטלניות בענף הבנייה ועם סיומה של תקופת חופשת הקיץ וחג עיד אל אדחא והחזרה לעבודה שגרתית במרבית אתרי הבנייה. מתחילת השנה סגרו מפקחי המינהל למעלה מ-800 אתרי בנייה בשל ליקויי בטיחות שונים. מינהל הבטיחות, שקיבל תוספת כח אדם משמעותית בחודשים האחרונים יגביר את פעולות האכיפה עד לסוף השנה האזרחית. אנו שבים וקוראים לכל הקבלנים, היזמים ומבצעי הבנייה להקפיד על שמירה על תקנות ופקודות הבטיחות לשם שמירה והגנה על חיי העובדים בישראל.

אריק שמילוביץ’, מפקח עבודה ראשי בפועל במשרד העבודה והרווחה, מסר: “המינהל פועל בנחישות ובעוצמה רבה כנגד תרבות הזלזול של קבלני בנייה רבים בבטיחות העובדים באתרי הבניה וזאת תוך סיוע למשטרת ישראל בחקירת תאונות העבודה הקשות המאפיינות ענף זה. באחרונה נעצר קבלן מבצע על ידי המשטרה ובעלי תפקידים באתרי בניה בהם קבלנים, מנהלי עבודה וממונים על הבטיחות נקראו למשרדי המינהל לתת הבהרות על ביצועיהם הירודים בתחום הבטיחות. בעקבות אלה ננקטו כנגד חלק מהם הליכים להשעיה ממילוי תפקידם. נמשיך ונפעל כנגד כל בעל תפקיד שיזלזל ויפקיר את פועלי הבניין.”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *