מצלאוי ונצבא החלו להרוס את הבניינים הישנים במסגרת פרויקט פינוי בינוי ענק של 1,078 דירות

חברת מצלאוי, חלוצת הפינוי בינוי בישראל, וחברת נצבא החלו להרוס את הבניינים הישנים בפרויקט הפינוי בינוי הגדול ביותר הנבנה כיום בבת ים. במסגרת פרויקט ‘רובע איילון’ ברחוב יוספטל ייהרסו 5 בניינים בני 4 קומות עם 240 דירות ישנות משנות ה-60 ובמקומם ייבנו 6 מגדלים בני כ-40 קומות עם 1,078 דירות חדשות, לצד שטחי מסחר, תעסוקה ושטחי ציבור בשטח של כ-25,000 מ”ר. בנוסף, במסגרת השטחים הציבוריים בפרויקט ייבנה מתחם גני ילדים מודרני. החברות החלו את העבודות לשלב הראשון של הפרויקט, עם הריסת 2 בניינים, על שטחם יחלו להיבנות בקרוב 3 מגדלים ראשונים עם 591 דירות.

תמהיל הדירות בפרויקט שייבנה מגוון וכולל כמות גבוהה מהממוצע של דירות קטנות בנות 2 ו-3 חדרים: כ-30 דירות 2 חדרים ו-169 דירות 3 חדרים. בנוסף, משווקות גם דירות 4 ו-5 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. הפרויקט ממוקם מול קניון בת ים ונהנה מנגישות תחבורתית מקסימלית. הוא נבנה בסמיכות לתחנת הרכבת יוספטל ולנתיבי איילון. בנוסף, צמודה אליו תחנת יוספטל שתכלול: תחנה של הקו האדום של הרכבת הקלה שצפוי להתחיל לפעול עוד טרם השלמת הבנייה; תחנת מטרו עתידית של קו M1.    מחיר: החל מ-1.445 מיליון שקל לדירת 2 חדרים.

לדברי סמי מצלאוי, יו”ר חברת מצלאוי “אחרי 14 שנה הגיע היום והפרויקט יצא לדרך. מלבד הפתרון שפרויקטים של פינוי ובינוי מספקים להגדלת ההיצע באזורי הביקוש וחידוש הערים הוותיקות, אני רואה בפרויקט גם פתרון חברתי ראשון במעלה, ומתן אפשרות לשפר את איכות חייהן של משפחות ואוכלוסיות חלשות שמתגוררות שנים בדירות רעועות שאינן מספקות להן הגנה מפני רעישות אדמה או מתקפות טילים. פינוי בינוי היום הוא בגדר משימה לאומית, ממש צו השעה, והמדינה והרשויות המקומיות חייבות להירתם לצו השעה ולמשימה הלאומית, ולקצר את הבירוקרטיה”.

פריאל אטיאס, מנכ”ל חברת איירפורט סיטי ונצבא “פרויקט הפינוי בינוי בבת ים הינו בעל חשיבות מכרעת, בעיקר בימים אלו. חידוש שכונה שלמה בעיר משפרת את איכות חיי התושבים ואת נראות העיר והאיזור. אנו שמחים לשתף פעולה עם חברת מצלאוי בפרויקט ייחודי זה ובטוחים כי שיתוף הפעולה בין החברות יניב פירות גם בעתיד”.

צביקה ברוט, ראש העיר בת ים: “בשנים האחרונות הופכת בת ים להיות בירת ההתחדשות העירונית, כאשר עשרות תוכניות מאושרות ועשרות נוספות בהליכי קידום. מדיניות הנהלת העיר בשנתיים האחרונות מתמקדת בפיתוח מוקדי תעסוקה, מסחר ופיתוח נרחב של התיירות והמלונאות- זאת לצד מיזמי ההתחדשות העירונית. חזות העיר משנה את פניה ואנו נמשיך להתרחב ולסייע בנושא וכך לחדש את העיר בזהירות תוך שמירה מקסימלית על האינטרס של התושבים”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *