יש לי חלום

מאת אלי שושן, חבר בהנהלת התאחדות קבלני השיפוצים.

יש לי חלום שיצטרפו להתאחדות קבלני השיפוצים כמה שיותר קבלני שיפוצים ולפחות כ- 15% מכלל קבלני השיפוצים הרשומים במס הכנסה (כ- 15,000) וזאת על מנת שאנו, קבלני השיפוצים, נוכל להביא לשיפור במצבנו במגוון תחומים, כגון:

  1. פנסיה גבוהה לה זכאים עובדי המדינה וקבלת גמול כספי עבור ימי מחלה.
  2. סיוע כלכלי מצד ההתאחדות לקבלן שנקלע לקשיים כספיים באמצעות תקציבים ממשלתיים מהממשלה.
  3. פוליסות ביטוח במחירים אטרקטיביים במגוון תחומים: פוליסת בריאות, ביטוח סיעודי, ביטוח לרכב עבודה ועוד.
  4. טיפול מעמיק בנושא דחיית התשלומים (שוטף פלוס) אשר גורם לבעיות נזילות קשות אצל קבלני שיפוצים.
  5. חופשות מוזלות בארץ ובחו”ל.

 

אמנם, לאחר פעילות של שנים, ההתאחדות מונה מאות חברים והגיעה למצב שהיא מוכרת ע”י מוסדות ממשלה רבים אך דבר זה כלשעצמו אינו מספיק. על מנת לגרום לשינויים משמעותיים לטובת אוכלוסיית קבלני השיפוצים, כמו אלו שהוזכרו לעיל, אנו זקוקים לעוד קבלני שיפוצים שיהיו חלק מההתאחדות ויחזקו אותה על מנת שההתאחדות תוכל לא רק לדרוש יותר אלא גם להשיג יותר עבור אוכלוסיית קבלני השיפוצים אותה היא מייצגת.

חברי הנהלת ההתאחדות תורמים מזמנם וממרצם בהתנדבות לצורך קידומה של ההתאחדות ואילו חברי ההתאחדות משלמים דמי חבר שנתיים כנגדם הם זכאים להטבות מצד ההתאחדות כגון: ביטוחים מוזלים, ימי עיון מקצועיים ועוד. לטעמי, את דמי החבר יש לראות כמעין “דמי ועד” שמשלמים בארגונים גדולים כגון: רשות הנמלים, חברת החשמל, בזק וכו’.

חשוב לי לציין שאת הדברים הללו אני כותב בנימה אישית על מנת להדגיש בפני דור הקבלנים הצעירים עד כמה חשוב להיות חלק מארגון גדול וחזק שיכול להילחם ולשנות בשבילם.

כעת הגעתי לגיל פרישה, אך לצערי אין ביכולתי לפרוש וזאת למרות שבמשך כ- 30 שנה הפרשתי מדי חודש 1,500 שקלים לקרן פנסיה. כשהגעתי לגיל פרישה התבשר לי שלאחר שנים של עבודה קשה אקבל 2,000 שקלים בלבד, סכום שממנו כמובן שאי אפשר להתקיים.

המסר שלי הוא חד משמעי: הצטרפו להתאחדות קבלני השיפוצים ונפעל ביחד על מנת שמצבה של אוכלוסיית קבלני השיפוצים תשתפר למען עתיד טוב יותר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *