התחדשות עירונית במסגרת עירונית – במסגרת פילוט של משרד השיכון

משרד הבינוי והשיכון והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ייצאו לפיילוט חדשני, במטרה לסייע לרשויות להתמודד עם היעדר התקציב לתשתיות בפרויקטים של התחדשות עירונית. הודעת דוברות הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית

שר הבינוי והשיכון, אלוף (במיל׳), יואב גלנט, הנחה את יו”ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, מר חיים אביטן, לצאת לפיילוט של הסכם מסגרת להתחדשות עירונית. ההסכם ילווה בתקצוב מלא של המדינה ובליווי של משרד הבינוי והשיכון ושל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. ע”פ הפיילוט, בכפוף להוצאת היתרי בנייה בפרויקטים של פינוי-בינוי ותמ”א 38, תקבל הרשות המקומית תקצוב עבור המרכיבים הציבוריים הנובעים מתוספת האוכלוסייה, עקב תהליכי החידוש.

 

שר הבינוי והשיכון, אלוף (במיל׳), יואב גלנט: ״אנו מקדמים פיילוט של חתימה על הסכם מסגרת להתחדשות עירונית. הסכם המסגרת יהווה פריצת דרך להרחבת הבנייה והגדלת מלאי הדירות באמצעות פרויקטים גדולים וממוקדים של התחדשות עירונית. מדובר בפיילוט שצפוי להתרחב בהמשך גם לרשויות נוספות. בנוסף לטיפול במבני המגורים, הסכם זה יכלול גם טיפול במרחב הציבורי – החלפה ושדרוג תשתיות, הרחבת כבישים, הוספת מוסדות ציבור ועוד״.

 

יו”ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, חיים אביטן: ״הפיילוט שייצא לדרך בקרוב, יהווה את יריית הפתיחה להסכמי מסגרת לקידום פרויקטים גדולים של התחדשות עירונית בכל רחבי הארץ. פרויקטים אלה עתידים ליצור תוספת של אלפי יחידות דיור נוספות, ויתנו מענה לנושאי מבני הציבור, התשתיות והגנים הציבוריים שיקומו לרווחת התושבים. המדינה מכניסה לראשונה יד לכיס, בכדי להשקיע בהתחדשות העירונית״.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *