המהפכה הממוחשבת שבונה את שוק הנדל”ן

מערכת Assets One של חברת זיו מערכות, המבוססת על טכנולוגיה של ענקית התוכנה הבינלאומית SAP , מביאה מהפכה של חדשנות ארגונית אל ענף הבנייה והנדל”ן הישראלי º לדברי מנכ”ל זיו מערכות, יצחק ידיד, “היא נולדה מתוך הצורך לספק לענף מערכת כוללת אינטגרטיבית, באמצעות פלטפורמה טכנולוגית חדשנית ומתקדמת.

תחום הנדל”ן בישראל מהווה אחד מהנדבכים המרכזיים בכלכלה המקומית. כמו בכל כלכלה מפותחת, מדובר באחד מהסקטורים החשובים, אשר כולל לא רק חברות גדולות, אלא גם מספר רב של חברות קטנות ובינוניות, אשר מסובבות את גלגלי התעשייה, והשפעתן ניכרת.

לכל חברה, ללא קשר לגודלה או לאזור פעולתה, יש אתגרים של ממש בניהול ובמוטת השליטה, ורבות מהחברות נדרשות לייעל את עבודתן ואת שיטות הניהול שלהן, לשפר את השירות שהן נותנות, כמו גם את ה”שורה התחתונה” בהיבטים העסקיים שלהן.

כיצד לעשות זאת? פתרון אפשרי, שהפך בחלוף השנים לפתרון בסיסי והכרחי, הנו רתימת הטכנולוגיה ואמצעי מחשוב מתקדמים לטובת העסק, כולל אימוץ פתרונות קיימים ומוכחים בענף.

אחד מהפתרונות הללו, שנעשה ישים בישראל בשנים האחרונות, הוא מערכת ה– ERP לניהול עסקי בענף הבנייה והנדל”ן, של זיו מערכות, הנקראת Assets One . . באופן כללי, מערכות ERP הן מערכות לתכנון משאבי הארגון (  Enterprise Resource Planning System   ). מערכות מסוג זה מחליפות את שלל מערכות המידע הקיימות בארגון, לטובת מערכת אחת כוללת, המנהלת את כלל משאבי הארגון ואת תהליכי העבודה בו באופן המאפשר שימוש במידע משותף באופן אינטגרטיבי ובעל ממשק אחיד.

מערכת Assets One של חברת זיו מערכות הישראלית היא מערכת ERP המותאמת לשוק הנדל”ן בישראל. היא מורכבת מחמישה מודולים עיקריים כולל ניהול פרויקטים רכש ותקציב (הנדסית), מכירת דירות וניהול דיירים (משכנת), ניהול נכסים והשכרה, ניהול אחזקה, וניהול פיננסי (הנהלת חשבונות). “המערכת מאפשרת מעקב, בקרה, ושליטה מלאה אחר כלל התהליכים העסקיים בארגון, ובכלל זה המכירות, הפרויקטים, התקציב והתזרים הכספי”.

מותאמת גם לפרויקטים של התחדשות עירונית

בחברת זיו מערכות אומרים, כי “מדובר במהפכה אמיתית בעולם המחשוב של ענף הבנייה והנדל”ן, ובמערכת חדשנית שמקדמת את עולם הבנייה והנדל”ן”. במה מדובר ומה כוללת המערכת? מדובר בכלי שמאפשר ניהול שיווק ומכירות, כולל קליטת לידים מאתרי אינטרנט וטיפול מלא בתיק הדייר – הן בהיבט של מכירת נכס והן בהיבט של ניהול והשכרה; ניהול שלבי התכנון והביצוע של הפרויקט, כולל שליטה ובקרה בהוצאות; קישור למסמכים, קבצים ותוכניות וניהול פעילויות ומשימות; ניהול שינויי דיירים ושירות לקוחות; ניהול נכסים מניבים; וניהול אחזקה של מבנים ומערכות.

המערכת מספקת למשתמש בה מידע רב ויכולת לייצר דוחות תפעוליים וניהוליים, כולל שילוב כליBI  (בינה עסקית) ליצירת עולמות תוכן מובנים ומוכנים מראש. נוסף על כך קיימת אפשרות להקים פורטל לקוחות באינטרנט לשימוש לקוחות החברה, לצורך קבלת מידע פיננסי ואחר.

נוסף על כך, מספרים אנשי חברת זיו מערכות, המערכת מותאמת גם לניהול פרויקטים של התחדשות עירונית, מחיר למשתכן וקבוצות רכישה. המערכת מאופיינת ב”הפעלה פשוטה וידידותית”, והינה מערכת מודולרית – כך שניתן לרכוש מודולים בודדים מתוכה, ולהתרחב אח”כ בהתאם לצורך.

אגב, מדובר בטכנולוגיה של ענקית התוכנה הבינלאומית SAP  והיא כוללת גם אינטגרציה מובנית למוצרי מיקרוסופט  Office, דוגמת תוכנות Word ו-Excel . לזיו מערכות שותפות זהב עם ענקית התוכנה הבינלאומיתSAP   והפתרון נמכר באמצעות שותפים עסקיים של חברת SAP ושל חברת זיו מערכות ברחבי העולם.

בחברה מספרים כי “מערכת ה Assets One-מהווה פתרון ERP לניהול בנייה ונדל”ן, המשולב באופן אינטגרטיבי במערכת ה- ERPשל חברת  SAPהעולמית – SAP Business One   ומבוסס על ניסיון רב–שנים של החברה בתחום יישום מערכות מחשוב בענף”. ככזה, “הפתרון מספק מענה אמיתי ומוכח לצרכים, מאפשר לחברות בענף הבנייה והנדל”ן שליטה מלאה על המתרחש בארגון ומסייע לדרגי הניהול בתהליכי קבלת החלטות, תוך יישום מנגנוני שליטה ובקרה”.

ניהול כולל של מחזור החיים של הנכס

חברת זיו מערכות ממוקמת בהר חוצבים בירושלים,והיא פעילה בתחום זה מעל לשני עשורים. החברה עוסקת כאמור בתחום פיתוח ויישום מערכות תוכנה מתקדמות ומקצועיות לניהול נדל”ן ופרויקטים בבנייה, הכוללים מגוון פתרונות עומק המטפלים בקשת רחבה של צורכי הענף, בהם מערכת לניהול פרויקטים, ניהול נכסים והשכרות, ניהול דיירים (תוכנה משכנת), ומערכת לניהול אחזקת מבנים ותשתיות.

הפתרונות תומכים בניהול הכולל של מחזור החיים של הנכס – החל משלב הייזום והתכנון, ניהול הביצוע וההקמה, שיווק ומכירה, ניהול הנכס והמחוברים, השכרה (נכס מניב), ותחזוקה של הנכסים והמערכות”.

יצחק ידיד - מנכ"ל זיו מערכות

יצחק ידיד – מנכ”ל זיו מערכות

בחברה מחלקות יישום והדרכה וחטיבת פרויקטים, אשר מבצעות פרויקטי ERP ומספקות ייעוץ ושירותים משלימים שונים ללקוחות החברה. בין השירותים ניתן למנות איסוף נתונים והקמת מערכות בבית הלקוח, ייעוץ וליווי בנושא הכנת תקציב ויישום תהליכי בקרה תקציבית בחברות בנייה.

עם לקוחותיה של החברה נמנים “משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, חברות בנייה, יזמים וקבלנים, חברות תמ”א והתחדשות עירונית, חברות משכנות ממשלתיות, בנקים וחברות ביטוח, קניונים ורשתות קמעוניות, מוסדות אקדמיים, חברות כלכליות ועוד”.

ככלל, אומרים בזיו מערכות, “הפתרון הייעודי בתחום מערכות מחשוב בענף הנדל”ן הנו פתרון חוצה ארגון, המאפשר לחברות בענף שליטה מלאה על המתרחש – הן בהיבטים פיננסיים/לוגיסטיים והן בהיבטים הנדסיים/נדל”ניים.

מנכ”ל זיו מערכות, יצחק ידיד, אף מרחיב ואומר, כי “המערכת נולדה מתוך הצורך לספק לענף מערכת כוללת אינטגרטיבית, אשר תספק מענה רחב לצורכי הענף, תוך מתן פתרון גם לצרכים המשתנים המאפיינים את הענף, וזאת באמצעות פלטפורמה טכנולוגית חדשנית ומתקדמת.

“מערכת מידע אחת לכל הארגון”

אז במה זה שונה ממה שהיה נהוג פעם, ולמה בעצם זו חדשנות, בטח ביחס לעולם הנדל”ן הישן? לדברי המנכ”ל ידיד, “ענף הבנייה התאפיין בתהליכי עבודה שהיו מבוססים על שימוש בתוכנות רבות, שנועדו לטיפול בצרכים שונים, והתאפיינו בכפילות של נתונים ומידע המוזנים למערכות, וכתוצאה מכך בקושי אמיתי לנהל את המידע הארגוני באופן מושכל, לקבל מידע חיוני ולנהל בקרה בזמן אמת. מערכות אלה, אשר פותחו על-ידי יצרנים שונים, חייבו לעיתים פעולות של העברת קבצים (ממשקים) ממערכת אחת לאחרת.

מהלכים מסורבלים אלה יצרו פוטנציאל רב לתקלות טכניות ולחוסר סנכרון במידע בין המערכות. “בסופו של תהליך הטמעת מערכת ה-Assets One, כל הגורמים בתוך הארגון מתפעלים מערכת מידע אחת, בעלת בסיס נתונים מרכזי ואחיד. כלומר כל נתון מוזן פעם אחת למערכת, באופן שניתן לנהל תהליכים סדורים ולעשות שימוש מיידי במערך נרחב מאוד של דוחות תפעוליים וניהוליים העונים על צורכי הארגון”, הוא ממשיך ומפרט, כי “המערכת מייעלת ומפשטת תהליכים עסקיים רבים”.

ידיד מציין בהקשר זה, כי “כבר שינינו את הלך המחשבה של מנהלים בחברות רבות, וכיום אנו בעיצומה של מהפכה בענף”. אגב, לפני מספר שנים זכתה ה-Assets One בכנס  SAP עולמי שנערך בברצלונה בפרס הפתרון התעשייתי החדש הגלובלי הטוב ביותר לשנת 2014. ולסיום, לאימוץ הטכנולוגיה החדשה יש מחיר, ונשאלת השאלה האם השקעה זו מחזירה את עצמה? נוסף על העלות הכלכלית החיובית שנובעת משיפור המערכת וייעולה, לצד הפחתת פוטנציאל הטעויות והתקלות, ברור ששילוב של מערכת יעודית המתאימה עצמה לצרכים המשתנים של הענף ואשר משלבת רעיונות ופיתוחים פרי ניסיון רב שנים ברוח “חכמת המונים” עם טכנלוגיה מתקדמת ונוהלי עבודה ותרבות ארגונית מסודרת, תחזיר את ההשקעה מהר מאוד לצד התועלות הרבות שהיא מפיקה.

בנוסף על כך, המודל העסקי לשימוש במערכת הוא מגוון וגמיש. ניתן לרכוש את זכויות השימוש במערכת, או להפעילה במודל דמי שימוש ( (SAS, במודל תשלומים חודשי. בכל אחת מהאופציות הללו ניתן להפעילה בסביבת שרתי הלקוח או לרכוש שירותי אירוח מזיו או מענן חיצוני.

זיו מערכות נרכשה לאחרונה על ידי קבוצת טופ רמדור שהינה ספקית מובילה לפתרונות תוכנה ושירותי מחשוב מתקדמים לארגונים וחברות. השותפות עם טופ רמדור והסינרגיה הקיימת בפעילות החברות תהווה מכפיל כח משמעותי להמשך פעילותה והתפתחותה של חברת זיו לטובת ענף הבניה והנדל”ן.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *