הכשרות לחברי ההתאחדות

לאחר שבשנה שעברה ההכשרות לביצוע עבודות בגובה נחלו הצלחה גדולה, השנה התאחדות קבלני השיפוצים ממשיכה במסורת ותקיים בקרוב הכשרה לביצוע עבודות בגובה.

מאת ליאור ברטוב, מנהל אדמינסטרטיבי, התאחדות קבלני השיפוצים. פורסם במגזין השיפוץ, גיליון 20, יוני 2015

על פי חוק, כל אדם המבצע עבודות שבגללן הוא יכול ליפול מגובה של שני מטרים לפחות – מחויב אחת לשנתיים לעבור הכשרה שמלמדת אותו כיצד לעבוד באופן בטוח בסוג העבודות בגובה אותן הוא מבצע בדרך כלל.

ההכשרה הקרובה תצא לדרך בחודש מאי, בה יילמדו נהלי הבטיחות בביצוע עבודות על במות, סולמות, פיגומים נייחים וניידים, גגות ומבנה קונסטרוקציה.

במקביל, ההתאחדות אירגנה לחבריה, בחינם, קורס עזרה ראשונה. מדובר בקורס שנבנה במיוחד עבור קבלני השיפוצים בדגש על הסכנות האורבות בעבודתם היומיומית. מיותר לציין את מידת החשיבות של קורס כזה. הופתענו לטובה לגלות היענות מרשימה ביותר לקורס, שיעור ההשתתפות היה גבוה ביותר והפידבקים היו חיוביים. המחזור השני של הקורס ייפתח בתחילת חודש יוני.

צוות ההתאחדות ממשיך לסייע לחברי ההתאחדות בהליך הגשת בקשתם לרישומם בפנקס הקבלנים בענף 131 – שיפוצים. רבים מאלו שההתאחדות עזרה להם כבר קיבלו מכתב מרשם הקבלנים לפיו יקבלו זימון לעמידה בבחינות בענף השיפוצים כאשר ייקבע מועד עבורם. בעבר, הבחינות התקיימו מטעם משרד הכלכלה וכעת יתקיימו מטעם רשם הקבלנים. ככל הנראה, המבחנים הקרובים בענף השיפוצים יתקיימו בחודש יולי או אוגוסט אך יש לקחת בחשבון דחייה מעבר לחודשים אלו.

במקביל, התחלנו לעבוד על הכנת הכנס השנתי של ההתאחדות אשר יתקיים השנה במהלך חודש אוקטובר ובנובמבר עתיד להתקיים הטקס השנתי מטעם הסתדרות עובדי הבניין והעץ והקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה בישראל להוקרת העובדים המצטיינים בענפי הבניין, העץ, התשתיות הצמ”ה והשיפוצים במסגרת תחרות אשר תתקיים לבחירת עובדים אלה. מסמכים מפורטים וטפסי הרשמה להצעת מועמדים ראויים לתואר “העובד המצטיין” נשלחו אל כלל חברי ההתאחדות.

במידה ויש רעיונות כיצד נוכל לשפר את העיתון, להוסיף לו יותר תכנים מעניינים או מדורים שהייתם רוצים לקרוא בקביעות, צרו קשר עם צוות ההתאחדות באמצעות אחד או יותר מאמצעי ההתקשרות המפורטים בתחילת גיליון זה.

שלכם,

עו”ד ליאור ברטוב

מנהל התאחדות קבלני השיפוצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *