בחוד החנית של ייצור פלדה

לחברת חֹד אסף תעשיות מפעלים ברחבי הארץ ובחו”ל. בחברה סוקרים את קו המוצרים ומספרים על סוד ההצלחה

ברת חֹד אסף תעשיות בע”מ הוקמה בשנת 1947 והיא עוסקת בייצור פלדה לזיון בטון ומוצריה. החברה, אשר נסחרת בבורסה בתל אביב החל משנת 1992 מחזיקה במפעלי ייצור בעכו, קריית גת ונתיבות, כמו גם ברומניה. יו”ר החברה, רמי שני, מחזיק בכ-74.8% ממניות החברה, אשר מכירותיה בשנת 2016 עמדו על סכום של כ-913 מיליון שקלים.

בחברה מדגישים כי חֹד אסף תעשיות בע”מ הינה בין החברות המובילות בארץ לייצור ועיבוד ברזל לבניין, ייצור ועיבוד רשתות לזיון בטון וייצור מוצרי מתכת מחוטים מתוחים ומגולוונים. כיום חֹד מבצעת את כל השלבים בשרשרת ייצור הברזל לבניין והרשת לזיון בטון, החל ממיחזור ועיבוד גרוטאות פלדה, דרך התכתן ויציקתן למטילי פלדה במפעל ההתכה, ערגולם של המטילים למוטות ברזל במפעל הערגול, וכלה בעיבוד המוטות לברזל בניין ולרשתות לזיון בטון במפעלי העיבוד של חד, הממוקמים בצפון הארץ ובדרומה. מוצרי החברה נמצאים בשימושן של מאות חברות בארץ בתחומי הבנייה, התשתיות, התעשייה, הביטחון והחקלאות.

חֹד מייצרת מטילים וברזל לפי התקן החדש 500 C.

דגש על איכות השירות

בחברה אומרים כי במהלך השנים הצליחה חֹד להגדיל את מכירותיה, ובהתאם גם את רווחיותה, באמצעות מדיניות הענקת שירות באיכות גבוהה ביותר ללקוחותיה. חֹד מצטיינת בזמני אספקה קצרים, גם כאשר מדובר בהזמנות גדולות. מהנדסי הבניין המיומנים של חד מעניקים ללקוחותיה סיוע וייעוץ טכני לגבי תכניות הבניין המועברות לעיונם ע”י הלקוחות. השירות המוענק ע”י חֹד, כמו גם מוצריה, כדוגמת האלמנטים המורכבים המיוצרים על ידה ע”פ דרישות הלקוח, מסייעים ללקוחותיה לצמצם את עלויות כוח האדם שלהם ולעמוד באופן יעיל בלוחות הזמנים שלהם. החברה הינה בעלת תקן 9001 ISO.

אילו מוצרים מייצרת החברה?

מפעל עיבוד הגרוטאות, השוכן בפתחו של מפעל ההתכה של חֹד, רוכש גרוטאות פלדה ומעבד אותן לשם התאמתן למחזור במפעל ההתכה של חֹד.

מפעל ההתכה של חֹד מייצר מטילי פלדה עבור מפעל הערגול שלה. גרוטאות הפלדה המעובדות מותכות בתנור ההתכה בטכנולוגיה של קשת חשמלית ונוצקות במערכת יציקה רציפה למטילי פלדה.

מפעל הערגול, הממוקם בקריית גת, מייצר ממטילי הפלדה ברזל בניין גולמי במוטות ובגלילים, המשמש לייצור ברזל בניין מעובד, אלמנטים מורכבים, רשתות מרותכות, כוורות מרותכות, גדרות וחוטים.

ברזל לבניין – חֹד מפעילה שני מפעלים לעיבוד ברזל לבניין. פריסת המפעלים בצפון הארץ (עכו) ובדרומה (קריית גת) מאפשרת מענה יעיל ומהיר לכל אתרי הלקוחות ברחבי המדינה.

רשתות מרותכות לזיון בטון – מפעלי העיבוד והיצור של חֹד בקריית הפלדה – עכו ובקרית גת מייצרים מגוון רחב של רשתות מרותכות לזיון בטון, סטנדרטיות ולא סטנדרטיות, באיכות גבוהה, עד רוחב של 3.3 מטרים. מפעלים אלו מייצרים גם רשתות מרותכות מגולוונות לגידור ולמטרות שונות בתחום הבנייה, התעשייה והביטחון.

אלמנטים מורכבים ומרותכים – במפעלי החברה מיוצרים אלמנטים מורכבים ומרותכים לשימושים שונים לאתרי בנייה כגון: עמודים, קורות, ראשי קורה לגשרים ועוד.

מוצרי גידור וקונצרטינות – חֹד מייצרת מגוון רחב של גדרות כגון: רשת גדר קלועה, רשת גדר מרותכת, וכן מגוון קונצרטינות וחוטי תיל למגזר האזרחי והבטחוני.

חוטים ומוצרים משלימים – חֹד מייצרת מגוון רחב של חוטי פלדה מתוחים ומגולוונים, בעלי חוזק גבוה ונמוך, במשיכה קרה ליישום תעשייתי. חלק מהחוטים מיוצא באופן ישיר, וחלקו במוצרים מוגמרים המיוצרים על ידי חֹד או על ידי לקוחותיה. חֹד מייצרת מגוון רחב של חוטים מגולוונים בגלוון רגיל או גלוון כבד לשימושים תעשייתיים וחקלאיים שונים. כמו כן, חֹד מייצרת רשתות אקספנדד ומוצרים אחרים מגלילי פח וחוטים מגולוונים. מוצרים אלו נמצאים בשימוש בעבודות טיח פנים.

חברות בת

בחברה מספרים כי מתוך כוונה לגוון את השקעותיה, רכשה חֹד וייסדה מספר חברות:

S.C. SIRME SI CABLURI – החברה הרומנית ממוקמת בדרום מזרח המדינה ומייצרת כבלי פלדה למנופים, מכרות, עוגנים ושימושים אחרים. S.C. Sirme Si Cabluri מייצרת גם מגוון רחב של חוטים מגולוונים וחוטים מתוחים, חוטי תיל, רשת מגלוונת, מסמרים ומוצרים נוספים. חלק ניכר מהתוצרת שלה מיוצא לשוק האירופי.

Oron International S.R.L (50%) – חברה זו, אשר הינה חברה רומנית, נוסדה בשנת 2004 וסוחרת במוצרי פלדה בשוק הרומני המקומי.

חֹד זמיר חברה לציוד וצרכי בניין בע”מ (60%) – חברת בת זו של חד הינה בעלת ניסיון רחב ומוניטין מבוסס כספקית כלים וציוד לבנייה, מהווה תוספת סינרגטית לפעילויות של חֹד ומרחיבה את מגוון השירותים שמציעה קבוצת חד.

ישקול סחר בע”מ – ישקול סחר בע”מ, העוסקת בעיבוד ומסחר במגוון רחב של מוצרי עץ לבנייה ועמודי תקשורת, הינה חברה בבעלותה המלאה של חברת הבת, חֹד זמיר.

חֹד מוליכי תבל בע”מ – חברת הבת, חֹד מוליכי תבל בע”מ, מפעילה את המפעל בנתיבות המתמחה בייצור חוטים וכבלים ליישומים של חשמל ובקרה בעיקר מנחושת ואלומיניום. מפעל זה מוכר את מוצריו בשוק המקומי בארץ ובחו”ל.

חֹד עתיר בע”מ – החברה עוסקת בתכנון, ייצור והתקנה של מגוון גדרות ומערכות גידור, לרבות גדרות מרשת מרותכת,גדרות מפרופילים, שערים ופשפשים, גדרות מרשתות קלות ומוצרי גידור נוספים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *