אקזיט 2025: העיר התחתית בחיפה לא אמרה את המילה האחרונה

לפני קצת יותר מעשור לא היה קשה לקבל תשואה גבוהה כמעט על כל נכס שנרכש בישראל ובייחוד באזורי הביקוש. הזינוק במחירים הפך כל עסקה שנחתמה לפני 2008 לאקזיט בשיעורים גבוהים המוכרים בעיקר בתעשיית ההיי-טק. מאז עברו המון מים בנהר יחד עם רפורמות, הסכמים בין ישראל לרשויות המס באירופה שהבריחו את תושבי חוץ והכבדת נטל המס שהוציאו מהשוק את המשקיעים הישראלים שפוזלים לאירופה. בשנתיים האחרונות מחירי הנדל”ן התייצבו וכיום לא כל נכס שווה את ההשקעה ולא כל נכס יספק תשואה גבוהה. למרות זאת, אם מחפשים טוב טוב ניתן עדיין למצוא פנינות נדל”ן.

 

העיר התחתית בחיפה לא אמרה את המילה האחרונה

 

לדברי יו”ר לשכת שמאי המקרקעין, חיים מסילתי “חיפה נמצאת כבר כמה שנים על הכוונת של משקיעי הנדל”ן. בשנתיים האחרונות אנחנו רואים תנופת פיתוח אדירה באזור העיר התחתית בחיפה. בשנים האחרונות הוקמו באזורים אלה מוקדי בילוי, פארקים ובעיקר מוסדות אקדמאיים שמושכים אליהם הרבה מאוד צעירים. השכונה הכי בולטת כיום שנמצאת לפני הפריצה שלה לדעתי היא ואדי סאליב אשר נמצאת בתפר בין שכונת הדר לעיר התחתית. כיום כמו בעיר התחתית של לפני עשור יש בשכונה בתים נטושים שצפויים לעבור תהליך של שימור.

 

“על פי התכניות בשנים הקרובות יוקמו בשכונה כ-600 יחידות דיור כאשר 300 יח”ד כבר נמצאות בשלבי ביצוע שונים. העיר התחתית בכלל וואדי סאליב בפרט מאופיין באחוז גבוה של דירות בנות 2-3 חדרים. עד לפני כארבע שנים ניתן היה לרכוש דירות 2 חדרים בכ-200-300 אלף שקל. אומנם מדובר בדירות שחייבו שיפוץ ולמרות זאת מדובר במחירים מאוד נמוכים. כיום דירות 2 חדרים נמכרות במיליון שקל בממוצע. אני מעריך שככל שהאזור הזה ימשיך להתפתח וככל שיעברו לעיר התחתית מוסדות אקדמאיים נוספים שווי הנכסים יעלה”.

 

מתחם “הרובע” נבנה על ידי חברת גולדן ארט בואדי סאליב  כולל סה”כ 198 יח”ד ב-3 בניינים בני 9 קומות ויהווה את המסה הקריטית הראשונה לאכלוס השכונה שעוברת תהליכי התחדשות ופיתוח משמעותיים. הפרויקט כולל דירות בטווח של 2-5 חדרים. הפרויקט צמוד לפארק חדש בן 12 דונם שהקימה העירייה. בשבוע שעבר פתחה החברה את ההרשמה להשכרת דירות בבניין המיועד להשכרה ארוכת טווח.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *