אברהם להב, יו"ר ארגון קבלני מחוז דן, מציע מספר מהלכים על מנת לטפל היום בצורה מיטבית בתחום הנדל"ן בערים רמת גן וגבעתיים

ארגון קבלני מחוז דן אברהם להב צילום דוד סרנוב 1 (1368 x 912)

אחרי הבחירות ברשויות המקומיות כבר כאן.

 

אברהם להב, יו"ר ארגון קבלני מחוז דן, מציע מספר מהלכים על מנת לטפל היום בצורה מיטבית בתחום הנדל"ן בערים רמת גן וגבעתיים

 

רמת גן

 

ברמת גן, עיר המאופיינת בסטגנציה בתחום ההתחדשות העירונית, נבחר ראש עיר חדש שעוסק כבר היום בתכנון וגיבוש מדיניות בנושא תמ"א 38.  בעיר קיימת בעיית תשתיות, ומה שדרוש זה פתרונות לשטחי ציבור במרכז העיר. 

מוקדם יותר השנה נבחרה רמת-גן כפיילוט לחתימה על הסכם גג ראשון להתחדשות עירונית. אנו מציעים לממשלה בהקשר הזה  להקים במרחב גוש דן מינהלת משותפת לכל הערים בראשות רמת גן, שתסייע בפתרון לסוגייה הזו. אני חושב שצריך לבנות את שטחי הציבור באופן מלא – חניות תת קרקעי, ולהעלות את שטחי הציבור לגובה של 6 קומות, והממשלה יודעת לתקצב את זה. רק כך אפשר יהיה לקדם תכניות של התחדשות עירונית עם היקף יח"ד גבוה שתהיה להן היתכנות כלכלית מבחינת היזמים.

 

גבעתיים

 

בגבעתיים נבחר ראש העיר לכהונה נוספת. בקדנציה הקודמת מדיניות העירייה הביאה לשיתוק כמעט מוחלט של תמ"א 38. ראש העיר טבע מדיניות שמאפשרת קידום רק של פרויקטים גדולים של פינוי בינוי. המשמעות היא שלא תהיה בניה ב-10-15 שנים הקרובות מכיוון שזה הזמן שלוקח לאשר תכניות כאלו. בדומה לרמת גן, גם בגבעתיים צריך למצוא פתרונות לבעיה של שטחי ציבור. אך בעוד שראש עיריית רמת גן מחפש פתרונות, התחושה שלי היא שראש עיריית גבעתיים לא רוצה בכך. 

לצערי אני לא רואה פתרון למצוקת הנדל"ן בגבעתיים ברמה המקומית, ורק התערבות ממשלתית תוכל לסייע כאן. צריך לגבש מדיניות ממשלתית שתגדיר הנחיות ברורות לראשי העיר לקידום תכנית תמ"א 38.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *